Wakacje samochodem - jak się przygotować?

Wakacje samochodem - jak się przygotować?

Wakacje samochodem to niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli planujemy się przemieszczać i nie zostawać tylko w jednym miejscu podczas urlopu. Zanim jednak wyruszymy w podróż, warto odpowiednio przygotować nasz samochód, aby trasa przebiegła komfortowo i bezpiecznie. Jak się zatem przygotować? Podpowiadamy!

Zadbaj o stan techniczny samochodu

Jeśli chcemy wyruszyć na wakacje samochodem, warto sprawdzić jego stan techniczny, aby nasza podróż przebiegła bezpiecznie i bez niespodzianek. W tym celu polecamy udać się na przegląd samochodu, podczas którego zostanie sprawdzone ciśnienie w oponach, hamulce czy podwozie. Do obowiązków kierowcy należy sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych, jak poziom oleju silnikowego, hamulcowego, chłodniczego czy płynu do spryskiwaczy. Po sprawdzeniu wszystkich niezbędnych elementów możemy mieć pewność, że nasz pojazd jest bezpieczny i gotowy do drogi.

Dokładnie wyczyść samochód

Podróż czystym samochodem zapewni nam wygodę i komfort w trakcie jazdy. Warto zatem dokładnie wyczyścić nasze auto zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Przede wszystkim powinniśmy dokładnie odkurzyć wnętrze pojazdu, usunąć zabrudzenia z dywaników samochodowych oraz z foteli, a także pozbyć się kurzu z kokpitu i wszelkich zakamarków. Polecamy także skorzystać z usług auto detailingu. To nie tylko kompleksowe czyszczenie auta, ale również konserwacja i renowacja pojazdu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. To także proces polerowania i woskowania pojazdu, dzięki czemu będzie doskonale prezentował się na drodze. Przed skorzystaniem z usługi, warto sprawdzić auto detailing cennik. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy wiele firm oferujących tego typu usługi, a kwotę za jej wykonanie możemy ustalić telefonicznie lub sprawdzić cennik na stronie internetowej.

O tym pamiętaj!

Przed rozpoczęciem podróży samochodem, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne, tak zwaną kartkę EKUZ, która jest uznawana w krajach Unii Europejskiej. Warto również pamiętać o tym, że ubezpieczenie OC jest ważne na terenie UE, ale jeśli planujemy się wybrać poza jej granice, to niezbędne będzie wykupienie tzw. zielonej karty. Sprawdź, w jakich państwach jest ona niezbędna. Warto również zainwestować w dobry assistance, w ramach którego możliwe będzie holowanie zepsutego samochodu do Polski. To kwestie, o które warto zadbać przed rozpoczęciem podróży samochodem, aby rozpocząć wakacje ze spokojną głową i bez stresu.