Jakie korzyści daje auto detailing?

Jakie korzyści daje auto detailing?

Jeszcze 5 lat temu usługa auto detailing’u była kojarzona z usługą premium, kierowaną tylko dla właścicieli luksusowych i kolekcjonerskich aut. Obecnie takie postrzeganie się zmieniło i car detailing jest bardziej przystępny, również pod kątem cenowym. Dlatego widać wzmożony ruch w warsztatach, które zajmują się regeneracją lakieru, a także wnętrza. Czym jest dokładnie car detailing i jakie przynosi korzyści? O tym wszystkim piszemy właśnie w tym artykule!

Car detailing – zakres usług

Decydując się na usługę, jaką jest car detailing (warszawa), można się spodziewać lepszych efektów, niż tych po skorzystaniu z myjni szczotkowej czy bezdotykowej. Skąd taka różnica? W ramach auto detailing’u fachowcy korzystają ze specjalnych kosmetyków, a wszystkie prace odbywają się ręcznie, co gwarantuje odpowiednie podejście i zaangażowanie. Niestety za takie aspekty trzeba płacić, dlatego obecnie usługa tego typu wciąż nie należy do najtańszych. Jednak specjaliści z branży motoryzacyjnej przekonują, że warto od czasu do czasu skorzystać z takiej usługi, jeśli na aucie, a także w środku pojawiły się już ślady wieloletniego użytkowania. W ofercie warsztatów, zajmujących się auto detailing’iem znajdują się usługi tj. renowacja lakieru, zabezpieczenie lakiery czy czyszczenie wnętrza. Biorą cały pakiet, pojazd wyjedzie z warsztatu w kondycji, jaką wyróżniał się podczas zakupu z salonu dealera samochodowego. W ramach zewnętrznej pielęgnacji właściciel może skorzystać z woskowania lakieru, nakładania powłoki ceramicznej, impregnacji dachu (w przypadku kabrioletów) czy polerowania lamp. Jak widać, jest z czego wybierać!

Car detailing – sposób na poprawę kondycji wnętrza

Jak już wspominaliśmy, w ramach car detailing’u można liczyć także na odnowę wnętrza. Nie jest to tylko pielęgnacja, jaką można wykupić w tradycyjnych myjniach. Decydując się na taką usługę, możemy liczyć na realizację wielu czynności tj. precyzyjne czyszczenie zakamarków, odtłuszczanie i nabłyszczanie deski, renowacja skóry, pranie tapicerki, mycie szyb czy ozonowanie wnętrza. Czystość wnętrza zależy od czasu użytkowania pojazdu, a także dbania o kabinę również samego właściciela. Jeśli czujesz, że ten aspekt jest zaniedbany, to ta usługa jest dla Ciebie.

Car detailing – kto powinien się zdecydować na taką usługę?

Car detailing jest dla każdego właściciela pojazdu, który chce nie tylko przywrócić dawną jego świetność, lecz także zabezpieczyć go przed dalszym użytkowaniem. Usługa ta pozwala pozbyć się zarysowań i zabrudzeń, a oprócz tego zabezpieczyć pojazd przed owadami poprzez specjalną folię, która jest bezbarwna.